0 534 222 25 31
·
[email protected]
·
Pzt - Cum 09:00-18:30 / Cmt 10:00-16:30
Bursa, Avukat
Avukat

Bursa’da tüm hukuki konularda, destek ihtiyacı duyanlar, güvenilir avukatlardan destek almak istemektedir. Bursa avukat nilüfer büroları arasından en iyilerini seçebilir ve kaliteli hizmet almaya başlayabilirsiniz. Tüm hukuk alanlarında, hizmet veriyor, en iyi hukuki çözümleri sizler için oluşturmaya çalışıyoruz. Eğitim ve mesleki deneyimimiz ile tüm dava türlerinde, dava açma, dava takibi, savunma gibi işlemler usulüne uygun olarak yerine getirilmektedir. Mağduriyetlerin giderilebilmesi için davaların ve işlemlerin hukuki yöntemlerle ve belirli bir süre içerisinde yapılması önem taşımaktadır. Süresinde yapılmayan ve hukuki yöntemler kullanılmayan davalar aleyhe sonuçlanabilecektir.

Hizmet Verilen Hukuk Alanları

Her insanın, günlük hayatında karşılaştığı olaylar çeşitli davalarla karşılaşılmasına neden olmaktadır. Bizler, avukatlık hizmeti veren büro olarak müvekkillerimize tüm hukuk alanlarında yardımcı oluyoruz.

Çalışma alanlarımız şunlardır;

  • Ceza hukuku,
  • Aile hukuku,
  • İş hukuku,
  • Tüketici hukuku,
  • İdare ve vergi davaları,
  • İcra ve iflas hukuku,
  • Miras hukuku,

İnsanlar, bireysel olarak haklarının hukuki yollarla aramakta zorlanabilmektedir. Bu aşamada bizler devreye giriyor ve tüm dava sürecinin kişi lehine olabilmesi için çalışmalar yapıyoruz. Her dava türüne göre dava açma, itiraz süreleri bulunmaktadır. Dava türüne göre bu süreleri takip ediyor, hukukun işleyişine göre dava sürecini takip ediyoruz. Davalarda haklılığınızın savunulabilmesi için her zaman uzman vekile ihtiyacınız olabilecektir. Bursa’da yaşayanlara ya da Bursa adliyelerinde davaları devam edenlere profesyonel hizmet verilmektedir.

Vekilin Önemi

Dava konusu ne olursa olsun, dava açma aşamalarının belirlenmesi ve tüm gerekliliklerin yerine getirilmesi önemlidir. Dava açabilmek için dava konusunun ve yetkili mahkemenin bilinmesi, dava sürecini hızlandıracaktır. Hizmetlerimizden faydalanabilmek için hukuk büromuzu ziyaret edebilir, bizimle iletişim kurabilirsiniz. Davanın açılabilmesi için hangi mahkemeye dilekçe verileceği, hangi delillerin toplanacağı, daha harcı, itirazlar gibi tüm işlemlerde, vekilin önemi ortaya çıkmaktadır. Kişisel olarak dava dilekçesinin hazırlanması ve diğer işlem adımları hem çok zaman alabilecek hem de bazı yanlışlıklara neden olabilecektir. Bizler, dava konusuna göre dilekçenizi hazırlıyor ve davanızın açılmasını sağlıyoruz. Vereceğiniz vekalet ile sizler adına tüm dava sürecini takip ediyor, lehinize sonuçlanabilmesi için gerekli delilleri topluyoruz.

Dava Açma

Dava açılabilmesi ve vekillik hizmetlerimizden faydalanılabilmesi için hukuk büromuza vekalet verilmelidir. Vekalet işlemlerinden sonra, dava konusuna göre tüm işlemler hızlı bir şekilde tamamlanır ve davanın açılması sağlanır. Dava konusu, kişinin mağduriyet yaşadığı olaya göre değişmektedir. Her olay türüne göre dava konusu ve hukuk dalı bulunmaktadır. Hukuk büromuzda, tüm hukuk alanları ile ilgili hizmet verdiğimiz için her türlü dava konusu ile ilgili dava açma süreçlerini başlatabiliyoruz. Hukuk dallarına göre dava konuları ve dava dilekçe içerikleri farklı olmaktadır. Dilekçede yer alması gerekin bilgilerin doğru olması, dava konusu ile ilgili açıklamalara detaylı yer verilmesi gerekiyor. Vekillik hizmetlerimiz ile her türlü dava açma işlemlerini sizler adına yapıyoruz.

İş Hukuku Davaları

İşveren ile işçi arasındaki ilişkiler iş hukuku ile düzenlenmektedir. Çalışma şartları, ücretler, işçi hakları gibi birçok konuda, dava açılmasını sağlıyoruz. İş hukuku, bireysel ve toplu iş hukuku olarak iki bölümden oluşmaktadır. Hukuk büromuzun internet sitesini ziyaret ederek, iş hukuku konuları ve dava süreçleri ile ilgili bilgi edinebilirsiniz. Sitemizde yer alan iletişim numaralarından bizlere ulaşabilir, bilgi alabilirsiniz. İş hukuku, işverenin, işçilere karşı sorumluluklarını belirlemekte ve hukuki açıdan sorumlulukların yerine getirilmesini sağlamaktadır. Hukuk bürosu olarak bizlerde, işçilerin yaşadığı mağduriyetlerin giderilmesi için iş hukukuna uygun iş davalarının açılmasını sağlıyor, işçilerin haklarını savunuyoruz. İşverenin işçiye karşı sorumlulukları olduğu gibi işçilerinde işverenlere karşı sorumlulukları vardır. https://www.ozgeata.av.tr/ internet sitemizi ziyaret ederek, iş hukukunun tüm kapsamlarını öğrenebilirsiniz.

Boşanma Davaları

Aile hukukunun korunabilmesi için aile hukuk kuralları belirlenmiştir. Bursa’da boşanma avukatı olarak da hizmet veriyor ve evliliklerini sonlandırmak isteyen çiftlere, dava açma ve dava süreci takibi konusunda destek veriyoruz. Boşanma davaları ile birlikte, çocukların velayeti, mal paylaşımı gibi konularda da hukuki destek veriyoruz. Aile hukuku kurallarına göre kadına şiddet olayları ile ilgili dava takiplerini de yapıyor, kişilik haklarının korunmasını sağlayabilmek için çalışmalar yapıyoruz. Tüm hukuki alanlarda danışmanlık hizmeti veriyor ve kişilerin hangi haklara sahip olduğu, neler yapabilecekleri konusunda bilgilendirmeler yapıyoruz.