0 534 222 25 31
·
[email protected]
·
Pzt - Cum 09:00-18:30 / Cmt 10:00-16:30
Bursa, Avukat
Bursa hukuk bürosu

Hukuk büroları, hukuk eğitimlerini tamamlayarak, avukat ruhsatnamesini almış kişilerin hukukun tüm dallarında, hizmet verdikleri iş yerleridir. Bursa hukuk bürosu olarak görev yapan büromuz hizmetlerinden faydalanmak isteyenler, https://www.ozgeata.av.tr/ internet adresimiz üzerinden hizmetlerimiz hakkında bilgi sahibi olabilirler. Çalışma alanlarımız bölümünde yer verdiğimiz tüm hukuk dalları ile ilgili dava süreçlerinin takiplerini yapıyoruz. Hukuk danışmanlığı yapabilmek için belirli bir tecrübeye sahip olmak ve hukuk etik kurallarına göre hizmet vermek gerekiyor. Bursa hukuk bürosu olarak, tüm işlemlerimiz hukuk kurallarına uygun olarak, profesyonelce verilmektedir. Bursa’da çok sayıda hukuk bürosu bulunmaktadır. Güvenilir hizmet almak isteyenler, büromuz telefon numaralarını arayarak bizlere ulaşabilirler.

Hukuk Alanları

İnsanların yaşam güvencelerinin oluşturulabilmesi her alanda hukuki düzenlemeler yapılmıştır. Hukuk büromuzda, hukukun hangi alanlarında insanlara hizmet verdiğimizi, çalışma alanlarımız başlığı altında web sitemizde gösteriyoruz.

Sitemizi inceleyenler, çalışma alanlarımızın şu hukuk alanları olduğunu görebilecektir;

  • Aile hukuku,
  • İş hukuku,
  • İcra ve iflas hukuku,
  • Ceza hukuku,
  • Ticaret hukuku,
  • İdare ve vergi davaları,
  • Gayrimenkul & miras hukuku,

Hukukun tüm dalları, kişiler arası ilişkilerin düzenlenmesini sağlamaktadır. Aile hukuku, boşanma davaları, velayet davaları gibi davaların nasıl açılabileceğini, nelere dikkat edileceğini belirlemektedir. Avukatlık hizmetlerimiz ile çalışma alanlarımız kapsamında yer verdiğimiz tüm hukuki dava süreçlerinde danışmanlık destek hizmetlerini tecrübeli kadrolarımız ile veriyoruz.

Yargıtay Kararları

Hukuk davalarının takibinde ve yeni açılacak olan davalarda, Yargıtay kararları belirleyici olmaktadır. Hukuk büromuzda yaptığımız tüm çalışmalarda, takip ettiğimiz dava konularına benzer davalarda verilmiş olan Yargıtay kararlarını takip ediyor, dava süreçleri ile ilgili hazırlıklarımızı ona göre yapıyoruz. Kişiler, açmayı düşündükleri davalar ya da devam eden davaları ile ilgili Yargıtay kararlarının bazılarına sitemiz üzerinden ulaşabiliyorlar. Takip etmiş olduğumuz, davalarla ilgili önemli Yargıtay kararlarını takip ediyor ve karar içeriklerine sitemizde yer vererek, herkesin bilgilenmesini sağlıyoruz. Bursa’da yaşayan herkese, en güvenilir ve eşit hukuk hizmetlerinin verilebilmesi için hukuk büromuzdan, her türlü dava konuları ile ilgili yardım alabilirsiniz.

Avukatlık Hizmetleri

İnsanlar, hayatları boyunca belirli zamanlarda, hukuki çözümler için destek almak isteyebileceği çeşitli hukuki olayla karşılaşabilecektir. Hukuk davalarının, avukatlık hizmetleri ile takip edilmesi, işlemlerin hukuka uygun olması açısından önemlidir. Avukatlık hizmetlerimiz ile açmış olduğunuz davaların, usulsüzlük gibi nedenlerden dolayı aleyhinize sonuçlanmasını önlemeye çalışıyoruz. Hukuk davaları ile ilgili profesyonel yardım almak isteyenler, avukatlık hizmetlerimizden vekalet vermek suretiyle sınırsız olarak faydalanabilecektir. Hukuk dalları, kamu, özel ve karma hukuk dalları olarak bölümlere ayrılmıştır. Tüm hukuk dallarında başarılı olabilmek için dava konusunun belirlenmesi ve dava konusuna uygun hukuk kurallarına göre işlemlerin yapılması gerekiyor. Hukuk büromuz tüm bireylerin, kendi haklarını en iyi şekilde savunabilmeleri için destek hizmeti vermektedir. Çünkü bireyler, karşılaştıkları dava konusu ile ilgili yeterli hukuk bilgisine sahip olamamaktadır. Hukukun her dalının farklı işleyiş yöntemleri vardır ve hukuk dallarının kurallarına göre hizmetlerimizi veriyoruz.

Kamu Hukuku

İnsanların büyük bir bölümü, iş ve yaşamlarından dolayı çeşitli hukuk davaları ile karşılaşabilmektedir. Kamu hukuku dalları arasında, hukuk, icra ve ceza hukukları yer almaktadır. Avukatlık bürosu olarak, tüm kamu hukuku alanına giren konularda, alanında uzman çalışanlarımız ile hizmet veriyoruz. Bursa Hukuk bürosu olarak, kamu hukuku alanlarına giren, idare hukuku, ceza hukuku, icra iflas hukuku, vergi hukuku alanlarında danışmanlık hizmetleri vererek, kişilerin haklarının en iyi şekilde korunmasını sağlıyoruz. Hukuk davalarında, dava işlemelerinin nasıl olacağı her hukuk dalına göre özel belirlenmiştir. Bizlere ulaşan ve hukuki destek isteyenler için dava dilekçesi hazırlama, dava başvurusunda bulunma, açılan davayı takip etme ve en kısa sürede lehte olacak şekilde sonuçlanmasını sağlayacak çalışmalarla hizmet veriyoruz.

Avukatın Önemi

İnsanlar, mahkemelerde, kendilerini hukuk kurallarına göre savunmada yetersiz kalabilmektedir. Bu sorunların çözümü için her zaman avukata ihtiyaç duyulur. Bursa hukuk büroları olarak, tüm dava türleri için avukatlık hizmeti veriyor, davalarda avukatın neden önemli olduğunu gösteriyoruz. Avukat desteği alınmadan açılan davaların çoğu görev ya da yetkisizlik nedeniyle ret edilebilecektir. Bu sorunlar ile karşılaşmamak, dava konusunun ve yetkili mahkemenin belirlenebilmesi için avukata ihtiyaç duyulur. Büromuzda verdiğimiz hizmetlerimiz ile dava açma, delil toplama, tanık tespiti gibi tüm hizmetleri deneyimlerimiz ile sunuyoruz.